Dieta

dieta Z jedzeniem nie ma żartów. Zabawy z układem pokarmowym to sport wysokiego ryzyka. A jednak nie brakuje filutów, którzy przy pomocy rekwizytów przypominających pokarm inscenizują spożywanie posiłku w lokalach sieci fast food. Na szczęście użytkownicy GOTUJ.pl wiedzą, że to wszystko na niby i przenigdy nie sięgnęliby po tworzywo sztuczne przebrane za bułkę z mielonką lub porcję frytek. Prawda?

Szanowny Internauto! Starożytna mądrość sięgająca czasów zaginionej Atlantydy głosi, że „jesteś tym, co jesz”. Zasuwasz plastik? Będziesz jak Barbie. Wpulasz ptysie? Staniesz się misiem. Nie daj się wciągnąć w spiralę łakoci! Sposób, w jaki się odżywiasz, naprawdę decyduje o stanie Twojego zdrowia i żywieniowa lekkomyślność prędzej czy później da o sobie znać. Niezależnie od tego, czy jesteś gruby czy chudy, duży czy nieduży, blady czy rumiany – powinieneś zadbać o odpowiednią kompozycję talerza. Jak to zrobić? To temat rzeka. Przede wszystkim postaraj się ograniczyć produkty wysoko przetworzone. Spróbuj też jeść mniej cukrów prostych. Niech Twoim paliwem będą węglowodany złożone zawarte w kaszach i ziarnach. Spożywaj bogate w białko rośliny strączkowe. Przynajmniej raz w tygodniu skuś się też na rybę – to towar drogi, ale zdrowy. Więcej informacji na temat zdrowego odżywiania znajdziesz w opisach poszczególnych diet. Smacznego!

Diety fit :)

Chcesz być okazem zdrowia? Znajdź dla siebie odpowiednią dietę. Prezentujemy diety dodane przez naszych ekspertów oraz użytkowników GOTUJ.pl. Jeśli znasz dietę, która powinna się tu znaleźć, prześlij nam informacje na jej temat. Wszystkie diety są weryfikowane przez naszych ekspertów. Pamiętaj, że każdy pomysł na zdrowe odżywianie powinien być stosowany z głową i dopasowany do uwarunkowań danej osoby.

Nasze diety fit

Specjalna dieta

Szukasz oryginalnych pomysłów na śniadanie, obiad i kolację, a także podwieczorek? Dobrze trafiłeś. Niektóre nasze przepisy dodawane są do kategorii „dieta specjalna”. Dzięki temu możesz łatwo wyszukać potrawy według konkretnego klucza, np. bez jajek, wegetariańskie itp. Wybierz odpowiednią kategorię z poniższej listy, aby zawęzić kryteria wyświetlania przepisów. Pamiętaj, że publikując własne przepisy w GOTUJ.pl również możesz  dodać je do odpowiedniej kategorii. Dzięki temu inne osoby będą mogły łatwiej je znaleźć i z nich skorzystać.

Nasze specjalne diety

Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję