<p> Ciekawostki z każdej kuchni świata</p> <p> Jesteś ciekaw, czym r&oacute;żni się kuchnia grecka od chorwackiej? A może intryguje Cię podobieństwo dań kuchni meksykańskiej i hiszpańskiej? Daj się uwieść egzotycznym smakom kuchni wietnamskiej oraz kolorom, kt&oacute;re dominują w Indiach! Skuś się na dawkę ciekawostek dotyczących sposob&oacute;w gotowania we wszystkich zakątkach świata i wykorzystaj wiedzę podczas przygotowania posiłk&oacute;w w swoim domu!</p>

Sortuj według: Nazwy / Popularności / Oceny / Daty dodania

 1. Kuchnia Węgierska

  Kuchnia Węgierska

  Kiedy mowa o kuchni węgierskiej na pierwszym planie majaczy papryka, owocowe wina, gulasze i rozmaite przyprawy. Dania węgierskie cechujące się pikanterią, zawierające różnego typu gatunki mięsa oraz warzywa sezonowe, choć złożone z prostych składników tworzą kompozycje, które zachwycają smakiem i aromatem.

 2. Kuchnia australijska

  Kuchnia australijska

  Australia jest dość młodym państwem, które opiera się na wielokulturowości i nowoczesnej demokracji. Europejczycy na ten kontynent dotarli już w XVI wieku, jednak nie wzbudził ich zachwytu. Ani Portugalczycy, ani też Holendrzy, którzy dotarli tu zaraz po nich, nie podjęli prób kolonizacyjnych. Zaczęło się to dopiero wraz z Jamesem Cookiem, brytyjskim podróżnikiem, który dotarł tu w 1768 roku.

 3. Kuchnia Włoska

  Kuchnia Włoska

  Hałaśliwi, religijni i kochliwi – tacy są właśnie Włosi. Cieszą się jednak opinią jednych z najlepszych kucharzy na świecie, za którymi stoją wieki tradycji i zamiłowanie do sztuki kulinarnej, które każdy Włoch wysysa z mlekiem matki.

 4. Kuchnia Angielska

  Kuchnia Angielska

  Angielska kuchnia jest jedną z najmniej rozpoznawalnych na świecie Przeciętny Europejczyk na hasło „kuchnia brytyjska” pomyśli jedynie o zwyczaju popołudniowej herbatki, nie mogąc sobie przypomnieć nazw potraw lub charakterystycznych składników. A jednak jest coś wyjątkowego w sposobie odżywiania Brytyjczyków i ich przywiązaniu do tradycji.

 5. Kuchnia Meksykańska

  Kuchnia Meksykańska

  Kuchnia meksykańska jest skarbnicą zdrowych i dośc szybkich dań, które w Polsce są popularne jako fast food. A Meksyk to przecież feeria barw i witamin na talerzu!

 6. Kuchnia Grecka

  Kuchnia Grecka

  Kiedy słyszymy hasło „kuchnia grecka”, zazwyczaj na myśl przychodzi nam grecka sałatka, musaka (moussaka) oraz ser feta. Warto jednak zaznajomić się z innymi pozycjami kuchennymi tego regionu, oferującymi dużo więcej smaków i kolorów, niż mogło by się nam wydawać.

 7. Kuchnia Żydowska

  Kuchnia Żydowska

  Kuchnią każdej Żydówki rządzą surowe zasady, których nieprzestrzeganie wiąże się z życiem w grzechu. Wywodzą się z Biblii i bardzo silnie spajają społeczeństwo, a ich tysiącletnia praktyka zaowocowała wieloma potrawami o oryginalnym, wręcz niepodrabialnym smaku.

Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję