Grejpfrut biały


Podobnie jak inne cytrusy, grejpfrut jest bogatym źródłem witamin, a w szczególności witaminy C, która wzmacnia odporność, zapobiega przeziębieniom, łagodzi ich objawy oraz pomaga w obronie przed żylakami. Warto więc włączyć go do codziennego jadłospisu.

Symbol odchudzania
Grejpfrut pozytywnie wpływa na proces przemiany materii oraz spalanie tłuszczów. Dzięki niskiej wartości energetycznej, ułatwianiu trawienia i pomocy przy oczyszczaniu organizmu z toksyn jest on niezwykle ceniony przez osoby dbające o sylwetkę.

Poprawa kondycji skóry
Zawarte w grejpfrucie aminokwasy, dwutlenek węgla i kwas octowy nawilżają i oczyszczają skórę. Witamina C odpręża ją i tonizuje oraz wzmacnia naczynia krwionośne, zapobiega też ich pękaniu.

Aromaterapia grejpfrutowa
Olejek grejpfrutowy działa tonizująco oraz przeciwdepresyjnie. Jego zapach pomaga przy łagodzeniu stresu, napięć nerwowych oraz bólów migrenowych. Wykorzystywany jest do masażu ciała, kąpieli i inhalacji.

Pestki grejpfruta
Ekstrakt wytworzony z pestek grejpfruta niszczy około 100 różnych grzybów i 800 bakterii. Pomaga on przy leczeniu wrzodów żołądka oraz chroni organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Uwaga na leki!
Sokiem z grejpfruta nie należy popijać żadnych leków, gdyż zawiera on substancje wchodzące w szkodliwe dla organizmu interakcje z około dwoma tysiącami leków.Wartość odżywcza w 100g

Wartość energetyczna: 35 kcal
Białko: 0,8 g
Węglowodany: 10,6 g
Tłuszcz: 0,1 g

Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję