Pomelo


Jest to owoc należacy do rodziny cytrusów. Jego smak jest gorzkawy ale słodszy niż smak grejpfruta. Pomelo może być spożywane na surowo jako przekąska lub jako składnik sałatek owocowych. Jest wspaniałym dodatkiem do ciast oraz deserów. Jeżeli chodzi o przechowywanie tego owocu, to pomelo może się poszczycić bardzo długim okresem przydatności, gdyż może być przechowywany w postaci owocu surowego nawet do 4 miesięcy w temperaturze pokojowej.


Aby wiedzieć czy owoc który kupujemy jest na pewno świeży wystarczy wziąć go do ręki i sprawdzić czy jest dość ciężki. To najlepszy test, ponieważ przetrzymany traci swoją wagę i objętość. Jak każdy wie, owoce zawierają witaminy, nie inaczej jest w przypadku pomelo - jest dobrym specyfikiem na przesilenie jesienno-zimowe kiedy to jesteśmy narażeni na różnego rodzaju infekcje, dzięki zawartości witaminy C wzmacnia naszą odporność.

 


Wartość odżywcza w 100g

Wartość energetyczna: 38 kcal
Białko: 0,8 g
Węglowodany: 9,62 g
Tłuszcz: 0,04 g

Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję