Pierogi ruskie przepis

Tomasz (gotujpl) Tomasz

Pierogi ruskie to potrawa, która ma wielu zagorzałych zwolenników. Przywędrowały do Polski z terenów zachodniej Ukrainy, dawniej zwanych Rusią.

gotowe w 1 godzina 30 minut

Łatwe

Twoja notatka

Zaloguj się lub zarejestruj się aby dodać notatkę

Składniki

Przygotowanie: 60 minut Gotowanie: 30 minut

Do Twojego przepisu
idealnie pasuje:

Metoda przygotowania:

 1. 1
  Step1Logo

  W dużym garnku doprowadzamy do wrzenia wodę. Dodajemy ziemniaki i gotujemy, aż będą miękkiem, ale nie rozpadające się. Odsączamy i odstawiamy do ostygięcia.

 2. 2
  Step2Logo

  Przygotowujemy ciasto, łącząc jajko, łyżkę serka śmietankowego, łyżeczkę mleka i 1/2 szklanki mąki. Gdy wyrobimy masę, dodajemy kolejne 1/2 szklanki mąki, 1 łyżkę sera śmietankowego i 1 łyżeczkę mleka. Kiedy ciasto będzie dobrze wymieszane, ponownie dodajemy 1 jajko, 1 łyżkę sera i kolejne 1/2 szklanki mąki. Wyrabiamy. Na koniec dodajemy pozostałe jajka, 1 łyżeczkę mleka i 1/2 szklanki mąki. Jeśli ciasto jest zbyt suche, dodajemy trochę więcej mleka, jeśli zbyt mokre, dodajemy trochę więcej mąki. Na powierzchni dobrze posypanej mąką, rozwałkowujemy 1/4 ciasta na 1/2 cm grubości. Szklanką lub foremką, wykrawamy z ciasta kółka. Posypujemy mąką po obu stronach wykrojonego ciasta i kładziemy obok siebie na papierze do pieczenia. Powtarzamy proces wykorzystując pozostałe ciasto.

 3. 3
  Step3Logo

  Ugniatamy ziemniaki z białym serem, solą i masłem. Nakładamy pełną łyżkę farszu nieco poniżej centrum wykrojonego ciasta. Składamy brzegi ciasta i dociskamy palcami.

 4. 4
  Step4Logo

  W dużym garnku doprowadzamy do wrzenia osoloną wodę. Wrzucamy pierogi, po kilka na raz. Gotujemy do momentu wypłynięcia. Odsączamy.

 5. 5
  Step5Logo

  Rozgrzewamy olej w dużej patelni na średnio-dużym ogniu. Smażymy ugotowane pierogi na gorącym oleju, aż będą chrupiące. Podajemy z podsmażoną cebulką.

Pierogi ruskie przepis
Zaloguj się lub zarejestruj się aby dodać ocenę
Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję